Uncategorized

Rayo Vallecano rozwiązał umowę z piłkarzem

Roy Richie ostatniego dnia okna transferowego trafił na wypożyczenie z Betisu Sewilla do Rayo Vallecano, ale już następnego dnia klub rozwiązał z nim umowę.

Wszystko pod presją wyznających skrajnie lewicowe poglądy kibiców, którzy „gorąco” przywitali piłkarza otwarcie popierającego… Stepana Banderę.

 

Zozula trafił do występującego w Segunda Division Rayo Vallecano na wypożyczenie z Betisu Sewilla. Ukraiński piłkarz szybko został jednak „przegoniony” z nowego klubu, a wszystko przez presję kibiców, którzy nie kryją się ze swoimi lewicowymi poglądami. Na Campo de Vallecas często można dostrzec flagi republikańskie z czasów wojny domowej w Hiszpanii czy podobizny Che Guevary, a fani Rayo słyną jako jedni z najbardziej upolitycznionych w całym kraju.

Jeśli zaś chodzi o Zozulę, on również otwarcie chwali się swoimi ideologicznymi przekonaniami. Niestety są one całkowicie odmienne niż te kibiców. Ukraiński piłkarz wyznaje bowiem poglądy ultraprawicowe, popiera Stepana Banderę, a dużo mówiło się też o wspieraniu przez niego jednej z ochotniczych organizacji paramilitarnych, Pułku Azów. Nikomu nie trzeba więc tłumaczyć, że ideologia wyznawana przez niego skrajnie różni się od tej, jaka dominuje wśród fanów Rayo.