Uncategorized

Największy madrycki dziennik zachwyca się Teodorczykiem. Porównuje go do Messiego

Na Ukrainie nie miał szczęścia, ale teraz błyszczy w Belgii. W 20 występach w Anderlechcie strzelił aż 15 goli. Biorąc pod uwagę czołowe rozgrywki w Europie, tylko Leo Messi i Edinson Cavani mają na koncie tyle trafień w ligach oraz europejskich pucharach – zauważa madrycka „Marca”, która poświęca duży tekst Łukaszowi Teodorczykowi.

najwiekszy-madrycki-dziennik-zachwyca-sie-teodorczykiem

Jak pisze Alberto Rubio, dziennikarz hiszpańskiego dziennika, Teodorczyk już od najmłodszych lat zapowiadał się na wybitnego snajpera. W swoim tekście wspomina nawet o jego początkach w Polonii Warszawa, kiedy to w sezonie 2010/11 został wybrany najlepszym strzelcem (15 goli w 21 meczach) i zawodnikiem nieistniejącej już Młodej Ekstraklasy.

Hiszpan w swoim tekście dla „Marki” wskazuje, że Teodorczyk nie słynie z wyszkolenia technicznego, ale ma niebywały instynkt strzelecki. „Mogę strzelać gole nawet uszami” – Rubio cytuje samego Teodorczyka oraz przytacza pozytywne wypowiedzi na jego temat m.in. trenera Anderlechtu René Weilera oraz kolegi z zespołu Diego Capela.

Teodorczyk jest wypożyczony do Anderlechtu z Dynama Kijów. Klub z Brukseli chce go wykupić za 4,5 mln euro, ale były napastnik m.in. Lecha Poznań przyciągnął również uwagę innych klubów. W niedawnym spotkaniu z Mainz obserwowali go przedstawiciele dziesięciu klubów, w tym Borussii Dortmund, Milanu czy West Bromwich. Anglicy są w stanie zaoferować za niego nawet 12,5 mln funtów.

Zródło: sport.pl