Uncategorized

Barcelona mogła dostać walkowera! Malaga blisko kompromitacji

Malaga boryka się ostatnio z wieloma kontuzjami. Z tego względu trener Juande Ramos musiał włączyć do kadry meczowej kilku zawodników z rezerw, którzy nie podpisali profesjonalnych kontraktów.

Artykuł 223 regulaminu ligi mówi, że w wyjściowym składzie musi znaleźć się minimum siedmiu profesjonalistów (wyjątek jest możliwy tylko w wyjątkowej sytuacji, gdy klub nie może ich wystawić np. przez względu na kontuzje).

barcelona-mogla-dostac-walkowera

W składzie Malagi wyszło dwóch piłkarzy bez profesjonalnych kontraktów – Javi Ontiveros i Pablo Fornals. W 69. minucie czerwoną kartkę dostał Diego Llorente, a chwilę później Ontiverosa zmienił Luis Munoz, inny amator. Wtedy Malaga miała ośmiu profesjonalistów na boisku. W 81. minucie miała już tylko siedmiu, bo Youssef En Nesyri zmienił Sandro Ramireza. Malagę od katastrofy dzieliło niewiele. W 97. minucie z boiska został wyrzucony Juan Carlos, ale dosłownie kilka chwil wcześniej Duda zmienił Pablo Fornalsa – dzięki czemu cały czas na boisku było siedmiu piłkarzy z profesjonalnymi kontraktami. Gdyby nie ta zmiana w ostatniej chwili Barcelona uratowałaby się walkowerem.

 

Zródło: sport.pl